23 черв. 2026 10:35

У Черкаській області зафіксовано черговий випадок отруєння дикорослими грибами. Це четвертий випадок з початку року.
Про це 23 червня повідомляють фахівці ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".
До лікувального закладу шпиталізовано 70-річну жительку селища Маньківка Уманського району, яка вживала дикорослі гриби, відомі в народі як підвишні.
За попередньою інформацією, гриби були зібрані самостійно у садку на території селища та спожиті після попереднього відварювання та смаження. За дві години після вживання грибів у жінки з’явилися характерні симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, діарея, сильне потовиділення, загальна слабкість та запаморочення.
Швидкою медичною допомогою постраждалу ушпиталили до комунального некомерційного підприємства «Маньківська багатопрофільна лікарня» Маньківської селищної ради Черкаської області. Стан пацієнтки медики оцінюють як середньої важкості. Наразі вона перебуває під наглядом лікарів та отримує необхідну медичну допомогу.
Фахівці Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб наголошують, що навіть умовно їстівні та добре відомі гриби можуть становити небезпеку для здоров’я.
Причиною отруєння можуть бути помилки під час визначення виду грибів, накопичення ними токсичних речовин із навколишнього середовища, неправильне зберігання або порушення технології приготування.
Основними симптомами отруєння грибами є нудота, блювання, біль у животі, діарея, загальна слабкість, запаморочення та підвищення температури тіла. У тяжких випадках можливі судоми, порушення свідомості та ураження внутрішніх органів.
Нагадаємо, мама з сином отруїлися грибами підвишнями на Черкащині.
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Черкаси.info у телеграм t.me/cherkasy_info_nmnm