22 черв. 2026 16:28

Слідчі поліції повідомили про підозру посадовцю держпідприємства за незаконний видобуток граніту на Черкащині. Державі завдано понад 42 млн грн збитків.
Про це 22 червня повідомили в ГУНП Черкащини.
За даними слідства, у період з березня 2019 року по вересень 2024 року 54-річний чоловік, використовуючи своє службове становище та маючи спеціальні знання з питань експлуатації родовищ корисних копалин, організував незаконний видобуток корисної копалини загальнодержавного значення — граніту.
Черкаська обласна прокуратура уточнила, що видобуток здійснювався на території Старобабанівського родовища гранітів, де розташований кар’єр площею 4,9 га.
У вересні 2024 року під час огляду встановлено факт видобутку граніту за межами спеціального дозволу - на ділянці площею 0,3 га.
За даними експертизи, незаконно видобуто 2,65 тис. м³ граніту для облицювального каменю; 6,49 тис. м³ граніту для бутового каменю.
За версією слідства, у період з березня 2019 року по вересень 2024 року колишній посадовець організував видобуток корисних копалин поза межами спеціального дозволу.
Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України.


Нагадаємо, у Черкасах дозволили зрізати 60 дерев.
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Черкаси.info у телеграм t.me/cherkasy_info_nmnm