24 черв. 2026 14:07

У Черкасах фіксують так званий «міський сказ» серед домашніх тварин. Це пов’язано із низьким рівнем їх вакцинації.
Про це розповіла начальниця Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Альона Бойко, інформує пресслужба Черкаської міської ради.
Вона поінформувала про ситуацію з дикими тваринами та заходи, яких вживають для запобігання поширенню небезпечних захворювань. За її словами, найбільшу загрозу становлять сказ та африканська чума свиней.
«Наразі переважає так званий «міський» сказ. Це пов’язано з тим, що люди дедалі частіше відмовляються допускати ветеринарних лікарів до вакцинації домашніх тварин. Водночас для профілактики сказу серед диких тварин ми регулярно проводимо вакцинацію, розкладаючи у місцях їхнього скупчення спеціальні брикети-приманки з вакциною», - пояснила фахівчиня.
Африканську чуму свиней виявляють переважно у диких тварин.
«Завдяки регулюванню їхньої чисельності під час мисливських сезонів вдається зменшувати ризики поширення захворювання, - додала Альона Бойко.
Нагадаємо, сказ у собаки виявили на Черкащині, запровадили карантин.
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Черкаси.info у телеграм t.me/cherkasy_info_nmnm