22 черв. 2026 11:48

У Черкасах вшанували пам’ять митрополита Софронія з нагоди річниці від дня його упокоєння. Митрополит Іоан молитовно вшанував пам'ять спочилого Владики.
Про це 22 червня повідомила Черкаська обласна єпархія ПЦУ.
«Сьогодні виповнюється 5 років з того дня, як відійшов до Бога митрополит Черкаський і Канівський Софроній — людина, яка обезсмертила своє ім’я багатьма величними храмами, двері яких відкриті для всіх, хто шукає правди Божої, хто прагне єднатися в молитві за рідну Українську державу», - йдеться у публікації.
Митрополит Іоан звершив панахиду на могилі, яка знаходиться на подвір’ї Свято-Михайлівського кафедрального гарнізонного собору. Разом із Владикою Іоаном молився Високопреосвященний Олександр, архієпископ Яготинський, а також старший брат покійного митрополита Софронія — 87-річний протоієрей Петро Дмитрук.
«Митрополит Софроній залишив яскравий і незабутній слід у сучасній історії України та її Церкви, — наголосив Владика Іоан після соборної панахиди на могилі. — Той спадок, який Владика Софроній залишив своїм нащадкам, є вічним, бо він веде до вічного, веде до Бога».
За благословенням митрополита Іоана планується відкриття музею, присвяченого пам’яті Владики Софронія, а його ім’я віднині згадується на Великому вході під час кожної Божественної літургії, яка звершується у Михайлівському храмі Черкас.






Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Черкаси.info у телеграм t.me/cherkasy_info_nmnm