20 лют. 2025 12:26
29
Порушників притягли до відповідальності
На Черкащині за рік задокументували крадіжки електроенергії на суму більше 30 мільйонів гривень. Про це повідомили у «Черкасиобленерго».
4,7 мільйони кВт⋅год – саме такий обсяг безобліково спожитої електроенергії вдалося задокументувати черкаським енергетикам протягом минулого 2024 року. Збитки, завдані крадіжками споживачів Черкаської області (як побутових, так і непобутових), сягли близько 30-ти мільйонів гривень.
«Усього за період із січня до грудня 2024-го працівниками ПАТ «Черкасиобленерго» було складено 612 актів про порушення. Із них: 249 актів на майже один мільйон. кВт⋅год – щодо побутових споживачів та 363 акти про порушення на 3,7 мільйони кВт⋅год – щодо не побутових споживачів», – говорить директор комерційний ПАТ «Черкасиобленерго» Роман Бондар.
За його інформацією, основні види порушень, які призвели до цього, доволі типові: самовільні підключення поза приладами обліку, зрив пломб, пошкодження пломб ОСР та пломб Державної метрологічної повірки, використання постійних магнітів для зупинки лічильників (в тому числі спрацювання індикаторів впливу магнітних полів), втручання в роботу лічильника.
«Чомусь кожен порушник думає, що саме його спосіб «зекономити» не виявлять, тому хочеться вкотре наголосити: енергетикам відомі десятки методів, якими споживачі намагаються безобліково спожити електроенергію. Крім того, наше Товариство має достатньо високотехнологічного обладнання, яке дозволяє виявляти найновіші «розробки»», - зазначив Роман Бондар.
Останнім часом, наголошують енергетики, споживачі усе частіше повертаються до старих методів крадіжок електроенергії – самовільних підключень, тоді як минулими роками більш популярним було використання частотних генераторів.
«Яким би не був спосіб крадіжки, наші фахівці обов’язково рано чи пізно його виявлять, тож від відповідальності порушникам не втекти», – наголосив Роман Бондар.
Нагадаємо: втручання в роботу приладів обліку або ж використання електричної енергії поза обліком є порушенням Закону України «Про ринок електроенергії» та Правил роздрібного ринку електроенергії. Кваліфікується воно як «крадіжка» і відноситься до кримінальних злочинів, покарання за який передбачає в тому числі позбавлення волі строком до трьох років. Та навіть якщо до найвищої міри покарання не дійшло, за свою «економію» порушникам доведеться викласти чималі гроші.
Енергетики закликають, якщо вам відомі випадки крадіжки електроенергії, будь ласка, зателефонуйте до кол-центру за багатоканальними номерами: (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48, 0800-501-328.
Черкаси.info, фото Черкасиобленерго