17 квіт. 2025 14:18
Із підвищенням середньодобової температури розпочинається період активності кліщів. У цей час зростає ймовірність контакту з ними під час перебування на природі — у парках, лісах, на дачних ділянках. Про це повідомляє Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Найчастіше появу паразитів фіксують у травні-червні та вересні-жовтні. Проте цього року активність кліщів почали фіксувати ще взимку.
«На це впливає декілька чинників. Перший – це природні умови, тобто тепла зима. Якщо взимку температура повітря сягає менше 10° упродовж короткого періоду, це сприяє тому, що кліщі не гинуть. Відтак – відбувається їх раннє розмноження і активація», – зазначає Людмила Кравченко.
Кліщі можуть бути переносниками збудників низки інфекційних захворювань, зокрема хвороби Лайма. Від початку 2025 року на території Черкаської області зафіксували 13 випадків захворювання. Інфікування, ймовірно, відбулося ще наприкінці 2024 року.
Проте, оскільки інкубаційний період тривалий, по медичну допомогу звернулися вже цього року.
Фельдшер-лаборант лабораторії особливо небезпечних інфекцій Центру Володимир Гончар каже, що після укусу кліща з метою своєчасного виявлення хвороби Лайма можна принести видаленого паразита до Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб для дослідження на інфікованість збудником Лайм-бореліозу.
«У лабораторії особливо небезпечних інфекцій обласного ЦКПХ є група спостереження, яка здійснює виїзди до громад області для відлову кліщів. В установі ми досліджуємо їх на наявність збудника хвороби Лайма. Паралельно проводяться дослідження кліщів, знятих із людей», – розповідає фельдшер-лаборант.
Черкаси.info, фото ілюстративне