23 черв. 2026 15:17

Сергій із позивним «Слобода» боронив Україну під час АТО та з перших днів повномасштабної війни. Після важкого бойового травмування, лікування та реабілітації він продовжив працювати заради безпеки людей уже в лавах поліції охорони Черкащини.
Його історію розповіли в Управлінні поліції охорони в Черкаській області.
45-річний ветеран війни на псевдо «Слобода» народився та виріс у Черкасах. До початку військової служби працював у цивільному секторі — в охоронних і торговельних компаніях. Шлях захисника України розпочав ще у 2003 році, коли уклав контракт на проходження служби в Державній прикордонній службі України.
У 2014 році, з початком російської агресії проти України, Сергій добровільно вступив до батальйону «Черкаси». У складі підрозділу захищав передові позиції в районах Волновахи та Новотроїцького на Донеччині. У 2020 році військовий підписав новий контракт. Повномасштабне вторгнення РФ він зустрів під час служби на Чернігівщині.
З 24 лютого 2022 року Сергій у складі 1-ї окремої танкової Сіверської бригади став на захист Чернігова. За мужність і героїзм, проявлені під час оборони міста, воїн нагороджений відзнакою громади — медаллю «За оборону Чернігова».
«Той час запеклих боїв, виснажливих місяців в оточенні та обличчя загиблих побратимів неможливо забути. Найбільше мене вразили чернігівці — їхня мужність, стійкість і незламна віра в Україну. Попри постійну небезпеку, вони допомагали військовим, підтримували один одного та робили все можливе для спільної перемоги. Саме такі люди додавали нам сил боротися далі», — згадує Сергій.
Після оборони Чернігівщини військовий продовжив виконувати бойові завдання на найгарячіших напрямках фронту, зокрема в районі Авдіївки, де служив навідником кулемета. Під час одного з боїв отримав тяжку травму коліна та акубаротравму. Попереду були складне лікування, операції та тривала реабілітація. Попри ушкодження, він повернувся до війська, однак після одного зі штурмів наслідки важких травмувань унеможливили подальше проходження служби.
На запитання, що допомагало триматися у найважчі моменти, Сергій відповідає:
«Усе просто — моя дружина Наталія. Її молитва і віра, постійна підтримка та абсолютна впевненість, що на мене чекають удома. Заради своєї сім’ї я готовий долати будь-які труднощі й робити все, щоб діти жили у вільній та незалежній Україні».
Саме родина стала для ветерана головною опорою під час лікування та відновлення.
Попри всі пережиті випробування, бойові травмування та тривалу реабілітацію, Сергій не полишив прагнення бути корисним суспільству. У січні 2026 року він продовжив службу у правоохоронній сфері та став охоронником Управління поліції охорони в Черкаській області. Сьогодні ветеран успішно застосовує свій бойовий досвід для забезпечення безпеки громадян у рідному регіоні.
За мужність, вагомий внесок в оборону держави та відданість українському народові воїн також нагороджений медаллю «Захисник України», відзнакою «Ветеран війни» та нагрудним знаком «Учасник АТО».
«Поліція охорони високо цінує людей, які стали на захист України та пройшли випробування війною. Ми відкриті до працевлаштування ветеранів і створюємо умови для їхньої професійної реалізації та адаптації після служби. Такі люди мають унікальний досвід, відповідальність і стійкість, які є надзвичайно важливими для нашої роботи. Ми вдячні Сергію та всім захисникам і захисницям за їхню мужність, самопожертву та відданість державі», — зазначив начальник Управління поліції охорони в Черкаській області Василь Курятник.


Нагадаємо, 20-річна Ілона розповіла, чому стала на службу в черкаську 118 ОБр ТрО.
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Черкаси.info у телеграм t.me/cherkasy_info_nmnm