26 черв. 2026 15:06

Служба безпеки та Національна поліція виявила схему ухилення від мобілізації і затримали організаторів оборудок, які діяли у Черкаській області. Підозру отримали двоє керівників обласного культурно-мистецького закладу, які фіктивно працевлаштовували ухилянтів до установи з подальшим бронюванням.
Про це 26 червня повідомили в СБУ.
За це новопризначені «працівники» мали віддавати свою щомісячну заробітну плату організаторам оборудки.
Наразі фігурантам повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
У Нацполіції Черкащини уточнили, що 45-річний директор одного з комунальних закладів культури фіктивно працевлаштував осіб на посади артистів. Надалі до табелів обліку робочого часу вносилися завідомо неправдиві відомості про нібито відпрацьовані години працівників. На підставі цих документів їм нараховували та виплачували заробітну плату.
За даними слідства, заступниця директора складала та підписувала табелі обліку робочого часу з недостовірними даними. Після цього директор підписував документи, надаючи їм статус офіційних.
Саме вони стали підставою для перерахування бюджетних коштів. Сума завданих збитків становить понад 1,4 мільйона гривень.
Слідчі повідомили про підозру директору комунального закладу за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 та ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України.
Його заступниці повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.


Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Черкаси.info у телеграм t.me/cherkasy_info_nmnm