Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 02 квітня
+7
$   41.37
  44.61

В Черкаській області діти стали частіше хворіти на кашлюк

16 жовт. 2024 13:58

Здоров’я
0

85

0
В Черкаській області діти стали частіше хворіти на кашлюк

У Черкаській області загалом за вісім місяців цього року зареєстровано 89 випадків кашлюку. Серед дітей від 0 до 17 років зареєстровано 79 випадків. Про це повідомляє Черкаський обласний ЦКПХ.


Найбільша захворюваність зафіксована у таких вікових групах: 10-14 років – 24 випадки, у дітей до року – 17 випадків, 15-17 років – 15 випадків.

Із 79 захворілих дітей щеплення не мали 47 %, більшість інших були щеплені з порушенням Календаря щеплень. Найбільша кількість випадків кашлюка серед жителів Черкаського району – 44 випадки, Уманського району – 25 випадків.

Довідково: кашлюк – гостра антропонозна (передається від людини до людини) повітряно-крапельна бактеріальна інфекційна хвороба, збудником якої є Bordetella pertussis, яку вперше описали в 1906 році.

Хвороба починається через 3-14 днів після інфікування (у середньому 5-8 днів), частіше як ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, з характерним свистом. Напади кашлю частіше відбуваються вночі та можуть супроводжуватись гарячкою, появою нежиті, іншими ознаками ГРВІ.

Кашлюк «дуже заразний» і небезпечний як протіканням хвороби, так і ускладненнями, а іноді навіть може закінчитися летально.

Особливо небезпечний для немовлят, у яких він може викликати апное – тимчасову зупинку дихання. Дітки можуть навіть не кашляти, але стається зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння. Крім того, у новонароджених і немовлят є високий ризик ускладнень. Одужання починається через 4-8 тижнів, а іноді кашель може тривати від двох до шести місяців.

Запобіганням подальшого передавання кашлюка є рання ізоляція хворого до його повного одужання. Людину ізолюють на 21 день або до п’ятого дня після відміни антибіотика.

Накладається карантин на 21 день на дітей, які були в контакті з хворим. В осередках кашлюку проводиться вологе прибирання та провітрювання. У дошкільних установах контактним дітям та персоналу проводяться бактеріологічні дослідження слизу із носоглотки.

Щоб захиститися – треба вакцинуватися. Усі діти повинні отримати згідно Національного Календаря щеплень від кашлюку чотири щеплення – у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.

Черкаси.info, світлина ілюстративна