17 жовт. 2024 10:31
82
На світанку 17 жовтня найбільший храм України, Свято-Михайлівський храм, перейшов до Православної церкви України. Про це повідомив черкаський капелан Володимир Рідний.
Радісною новиною капелан поділився у своєму Фейсбук.
«Відтепер Свято-Михайлівський кафедральний собор буде завжди відкритий для наших військовослужбовців, адже він вже став Гарнізонним. Також на території храму буде створено осередок національного-патріотичного виховання, недільну школу та підготовку капеланів. Ба більше, є ще дуже багато проєктів, які будуть спільно втілюватися українською громадою. Усі прихожани, які були і залишаються в Українській православній церкві (московського патріархату) — запрошуємо до молитви в Гарнізонному храмі українською мовою», - зазначив він.
Одразу після цього, у храмі почалися сутички з проросійськими віруючими.
Прихожани УПЦ мп увірвалися на територію храму в центрі Черкас. Вони зламали вхідні ворота і потрапили на територію храму. Вони застосували сльозогінний газ і вогнегасники проти громади Черкас.
Зазначимо, що на сторінці Черкаської єпархії УПЦ (МП) взагалі повідомили, що кафедральний собор переходить до ПЦУ незаконно і назвали це «загрозою захоплення», тому почали закликати вірян «захистити святиню».
«Нова загроза захоплення кафедрального собору!!! Приходьте, приїжджайте хто може, щоб захистити святиню!!! Дорогі віряни Черкас! Якщо бандити все ж таки наважаться на штурм Собору, потрібно не тільки захищати нашу святиню, але й знімати все на телефони!!! Наші відеоматеріали стануть доказами в українських та міжнародних інстанціях знущання над віруючими УПЦ!!!», - повідомили в єпархії МП.
Перехід до ПЦУ в єпархії УМП МП описали так: «Люди в камуфляжі і балаклавах (близько 100 чоловік) силою увірвалися на територію Архангело-Михайлівського собору, викинули з території тих віруючих, які були на нічній Літургії. Відбирають телефони, не дають знімати, позривали камери відеоспостереження, увірвалися в будівлю єпархіального управління. Православні черкащани збираються на захист собору від бандитів. Єпархіальний гуртожиток духовенства оціплений бандитами. Малолітні діти священників (7 дітей від 3 місяців до 8 років) налякані, у стані стресу», - йдеться в повідомленні.
Станом на 09:00 ранку 17 жовтня 2024 року, прихожани УПЦ мп захопили собор.
Конфлікт на території храму продовжується
Станом на 10:00 поліція Черкащини документує обставини конфлікту біля Свято-Михайлівського собору
«До поліції надійшла інформація про скупчення людей на території храму. Правоохоронці прибули на місце події з метою забезпечення громадського порядку, документування правопорушення та встановлення усіх учасників інциденту. На місці працюють слідчо-оперативні групи», - йдеться в повідомленні.
Раніше, як відомо в цьому храмі правив керівник Черкаської єпархії УПЦ Денис Снігірьов – митрополит Феодосій. Він відомий зокрема тим, що виправдовував дії російських загарбників.
Першу підозру СБУ вручила митрополиту ще в лютому 2023 року за ст. 161 Кримінального кодексу України. В квітні Феодосій, який заперечував збройну агресію рф проти України та виправдовував дії загарбників, отримав другу підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ.
Третю підозру йому вручили у жовтні – розпалювання релігійної ворожнечі під час домашнього арешт – ст. 161 Кримінального кодексу України. Четверту підозру він отримав уже 22 лютого 2024 року – його вчергове підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. П’яту підозру через розпалювання міжконфесійної ненависті між вірянами в Україні Феодосію вручили 19 червня.
18 липня суд відклав засідання у справі Феодосія через госпіталізацію обвинуваченого. 9 серпня суд повернув електронний браслет митрополиту Черкаському УПЦ МП Феодосію Пізніше Митрополиту Черкаському УПЦ МП Феодосію обрали запобіжний захід стосовно 5 провадження.
Станом на 10:30 храм захопили віряни МП до яких приєднався опальний митрополит Феодосій.
Станом на 11:50 прихильники ПЦУ повернули храм під контроль України.
Ситуацію у Свято-Михайлівському соборі, що в Черкасах, прокоментував начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
«На місці працюють правоохоронці. Очікую від них належну оцінку і реагування. Водночас закликаю присутніх зберігати холодний розум, не вдаватися до провокацій і подібного!!! Кожна релігійна громада має законне право на зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях.
На сьогодні цим правом скористались уже 94 релігійні громади на Черкащині, змінивши своє підпорядкування з московського патріархату на Православну церкву України», - йдеться в повідомленні.
О 12:30 в храмі заспівали Гімн України
Черкаси.info, світлини та відео з Фейсбук