22 черв. 2026 11:07

Правоохоронці викрили та припинили діяльність злочинної групи, яка впродовж року вимагала у родини на Черкащині 250 тис. доларів. За даними слідства, організував групу 42-річний житель області, залучивши до злочинної діяльності ще шістьох осіб із чітким розподілом ролей. Одні координували дії співучасників, інші стежили за потерпілими, збирали інформацію про них та членів їхньої родини, погрожували, чинили психологічний тиск і забезпечували силову підтримку.
Про це 22 червня повідомив Офіс генпрокурора.
Гроші вимагали під приводом сплати неіснуючого боргу. Щоб змусити потерпілих передати кошти, учасники групи систематично переслідували родину, погрожували фізичною розправою, пошкоджували майно та вчиняли інші дії, спрямовані на залякування.
У квітні 2025 року вони заволоділи 50 тис. доларів США, а згодом висунули нову вимогу – передати ще 200 тис. доларів США.
Після звернення потерпілої до правоохоронців подальші дії учасників групи документувалися в установленому законом порядку. Для збору доказів проведено 22 обшуки на території Черкаської області, під час яких вилучено речові докази та документи.
17 червня 2026 року п’ятьох учасників групи затримали безпосередньо під час передачі коштів. Ще двом особам повідомлено про підозру заочно та оголошено їх у розшук.
Підозрюваним інкримінують вимагання передачі чужого майна з погрозою насильства над потерпілими та їхніми близькими, а також знищення майна, вчинене організованою групою в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 189 КК України).
За клопотанням сторони обвинувачення їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.







Нагадаємо, у Черкасах водій Seat протаранив стовп.
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Черкаси.info у телеграм t.me/cherkasy_info_nmnm