28 берез. 2025 11:23
4
Черкаси стали одним з міст, де реалізують пілотний проєкт щодо захисту дітей
У Черкасах успішно працює центр захисту дитини, що створений за моделлю Барнахус. Про це розповіла начальниця Служби у справах дітей Черкаської міської ради Лариса Кошова.
За майже рік із початку створення (від 3 травня минулого року) у Барнахусі відбулася 31 процесуальна дія за участі 26 дітей, потерпілих від кримінальних правопорушень.
«Основною метою запровадження центрів захисту дитини (за моделлю Барнахус) є проведення допиту дітей, які потерпіли чи стали свідками в кримінальних правопорушеннях, у дружньому до дитини середовищі, яке знижуватиме рівень занепокоєння, запобігатиме психологічній травматизації та сприятиме реалізації завдань кримінального провадження», - зазначає Лариса Кошова.
Дитину до Барнахусу доставляють представники правоохоронних органів відповідно до постанови слідчого або за Ухвалою суду для проведення процесуальних дій.
З початку роботи центру проведено 12 допитів відповідно до особливостей допиту малолітньої або неповнолітньої особи та 15 допитів проведено за участі слідчого судді.
З метою медичних обстежень потерпілих дітей проведено 8 судово-медичних експертиз (з яких 4 візити були повторними). За результатами проведених процесуальних дій спеціалістом підготовано 30 психологічних висновків спеціаліста.
«Втішно, що Черкаси стали одним з міст, де реалізують пілотний проєкт щодо захисту дітей, постраждалих від насильства, за моделлю Барнахус. Прикметно, що наш досвід щодо організації та проведення допиту в Барнахусі у 2025 році переймали працівники з Кіровоградської та Херсонської областей», - зазначає заступниця міського голови Анастасія Чубіна.
«Робота центру Барнахус допомагає зберегти, захистити ментальне та фізичне здоров'я дітей, які постраждали або стали свідками злочинів. Це важливий крок у напрямку створення безпечного середовища для дітей у нашому місті”, - підкреслює міський голова Анатолій Бондаренко.
Черкаси.info, фото ЧМР