Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 02 квітня
+7
$   41.37
  44.61

У Черкасах не вистачає 40 мільйонів, щоб відкрити реабілітаційно-спортивний хаб

12 лют. 2025 13:56

Здоров’я
0

23

0
У Черкасах не вистачає 40 мільйонів, щоб відкрити реабілітаційно-спортивний хаб

Поки що возитимуть хлопців у басейн в сусідній район


У Черкасах не вистачає 40 мільйонів, щоб відкрити реабілітаційно-спортивний хаб

У Черкасах в приміщенні центрального басейну не можуть завершити ремонт, що розпочали у 2019 році у межах державної програми "Велике будівництво". Там планують облаштувати міський реабілітаційно-спортивний хаб, однак необхідно 40 мільйонів гривень. Про це повідомляє Суспільне.Черкаси.

Нині у приміщенні обладнані спортивні та тренажерні зали, розповів директор муніципального спорткомплексу Юрій Гончаров. Також вже отримали медичну ліцензію та готують реабілітологів.

«У нас в клубі є секції з адаптивних видів спорту саме для ветеранів війни. Це ампфутбол, волейбол сидячи, настільний теніс, стрільба із лука, паверліфтинг і ми вводимо ще плавання. Немає ще басейна, але ми знайшли можливість і будемо проводити реабілітацію із плавання», - розповів Юрій Гончаров.

Поки що, зі слів Юрія Гончарова, возитимуть хлопців у басейн в сусідній район. Бо єдиний комунальний у Черкасах не працює із 2019 року.

«У нас до війни тут займалося понад півтори тисячі дітей. Також у нас вже тоді займалися ветерани війни. Була угода з управлінням соціального захисту, то ветерани займалися оздоровленням», — прокоментував Юрій Гончаров.

З його слів, у 2019 році центральний міський басейн внесли до програми "Велике будівництво": «Була запроєктована повністю інклюзія, яка передбачає вхід в саму чашу басейна для занять з плавання. Також врахована інклюзія, коли людина під’їжджає до басейну і там передбачений спеціальний ліфт, який підіймає цю людину і доставляє до чаші басейна».

До початку повномасштабної війни встигли зробити 20% від запланованого, а потім почалося вторгнення і ремонтні роботи заморозили. Тоді кошторис реконструкції, як пояснив Юрій Гончаров, становив 60 мільйонів гривень. Така сума для комунального закладу — завелика. Спонсорів вдалося знайти на дрібніші витрати, пояснив директор: «Коштом наших бельгійських друзів ми обладнали кардіозону. Тут хлопці вже займаються».

Крім того, для ветеранів обладнали тренажерний та спортивний зали, а також кімнати для фізичної терапії та лікувальної фізкультури.

«Цим хлопцям реабілітація потрібна постійно. Ми отримали медичну ліцензію і робимо такий центр, який буде враховувати всі аспекти», — розповів Юрій Гончаров.

З кожним роком війни, як пояснила профільна заступниця міського голови Анастасія Чубіна, ветеранів, які б могли проходити реабілітацію на базі міського спорткомплексу більшає. Тому у планах перетворити його на реабілітаційно-спортивний хаб.

«Це спорт не про великі досягнення, це спорт про соціальну реабілітацію і підтримку. Зрозуміло, що важливим аспектом, щоб реалізувати цей проєкт, є завершення робіт по центральному басейну. Дуже важливий проєкт у створенні такої розгалуженої системи комплексної спортивної реабілітації, але це важливий об’єкт для наших дитячих і юнацьких шкіл. Є чимала кількість відділень, які прив’язані до води і наявність басейну є великою і критичною», — пояснила Анастасія Чубіна.

За кошторисом 2023 року, з її слів, до завершення ремонтних робіт не вистачає 40 мільйонів гривень.

«Місто самотужки спрямовувало певні суми, аби роботи продовжувалися. Але це не та сума, яка може ці роботи завершити. Зараз ми шукаємо додаткові джерела фінансування. В тому числі й міжнародні донори, аби все-таки цей об’єкт завершити», - зазначила вона.

Заступниця міського голови зазначила, що завершити ремонт центрального басейну планують цьогоріч.

Черкаси.info, фото Суспільне. Черкаси