14 квіт. 2025 15:03
На Черкащині підозри отримали троє головних державних інспекторів контролюючого органу — регіонального Управління державного агентства меліорації та рибного господарства. Фігуранти на системній основі вимагали хабарі з рибалок-любителів, покривали браконьєрів та реалізовували незаконно виловлену рибу. Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
У межах цілеспрямованої роботи правоохоронців із викриття фактів зловживання службовим становищем серед посадових осіб, оперативники управління стратегічних розслідувань в Черкаській області спільно з колегами задокументували «схему» отримання неправомірної вигоди працівниками місцевого природоохоронного контролю.
Встановлено, що головний державний інспектор залучив до протиправної діяльності двох своїх колег. Замість того, щоб контролювати дотримання законодавства, працівники контролюючого органу заробляли на правопорушеннях — залучали браконьєрів, які за їх вказівкою виловлювали рибу сітками та методом багріння, після чого реалізовували незаконно здобуту рибу підприємцям, які займаються переробкою та консервуванням рибної продукції. Також ділки вимагали неправомірну вигоду від рибалок-любителів за надання дозволу рибалити у заборонених місцях — зокрема на території поблизу ГЕС.
Зловмисники навіть використовували службове приміщення для координації злочинної діяльності під час проведення так званих рейдів. Отримані кошти учасники угруповання розподіляли між собою.
У вересні минулого року правоохоронці провели 21 обшук за місцями проживання фігурантів. Тоді у фігурантів вилучили майже сотню тушок судака, вагою понад 70 кг, кілька десятків частково заповнених постанов про адміністративні порушення, мобільні телефони, банківські картки, відеозаписи з рейдів рибохорони, сітки та інші знаряддя лову, а також чорнові записи обліку виловленої риби та інші нотатки.
На підставі зібраних доказів наразі трьом головним державним інспекторам рибоохоронного патруля повідомлено про підозру:
Своїми діями зловмисники завдали довкіллю та державним інтересам значної шкоди — загальна сума збитків встановлюється.
Заходи з викриття та припинення «схеми» у сфері природоохоронної діяльності проводилися спільно зі слідчими слідчого відділу територіального управління ДБР під процесуальним керівництвом Спеціалізованої екологічної прокуратури Черкаської обласної прокуратури.
Черкаси.info, світлина департаменту