Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 25 червня
+24
$   44.87
  50.88

25 черв. 2026 10:43

Суспільство
0

81

0

На Черкащині поширюється шкідник, який знищує кукурудзу, соняшник і сою

У Черкаській області помітили небезпечного шкідника урожаю.


На території Черкаської області розпочався літ стеблового кукурудзяного метелика. Надалі посилюватиметься інтенсивність льоту цього шкідника й відкладання ним яєць у посівах кукурудзи та інших культур.

Про це повідомили у головному управлінні Держпродспоживслужби Черкаської області.

Стебловий кукурудзяний метелик — один із найнебезпечніших шкідників кукурудзи, а також соняшнику, хмелю, конопель та сої. Самі метелики абсолютно безневинні, а от їхні личинки (гусениці) здатні знищити значну частину врожаю.

Гусениці діють приховано, виїдаючи рослину зсередини.

Гусениці прогризають ходи всередині стебел. Через це порушується обмін речовин і живлення рослини. При сильному вітрі або під вагою качанів такі стебла просто ламаються навпіл.

Шкідник проникає всередину качана, виїдає зерна та пошкоджує стрижень. Це напряму знижує як кількість, так і якість зібраного зерна.

За середнього рівня зараження втрати врожаю кукурудзи становлять близько 10–15%, але в роки масового розмноження шкідника ця цифра може перевищувати 50%.

У Держпродспоживслужбі зазначають, що обробітки інсектицидами, згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Черкаси.info у телеграм t.me/cherkasy_info_nmnm