Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 02 квітня
+7
$   41.37
  44.61

Канівську ГАЕС хочуть збудувати під землею

31 лип. 2024 15:39

Влада
0

108

0
Канівську ГАЕС хочуть збудувати під землею

Укргідроенерго планує підземне будівництво Канівської ГАЕС для захисту від ворожих атак. Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота в інтерв’ю LIGA.net.


За словами чиновника, проєкт будівництва зазнає змін з метою підвищення безпеки об’єкта.

«Ми вносимо зміни у проєкт будівництва Канівської ГАЕС. Вона має бути недосяжною для ворога. Тому є плани збудувати її під землею», – зазначив Сирота.

Керівник Укргідроенерго підкреслив, що сьогодні енергетики стикаються з трьома основними викликами: швидке відновлення, захист існуючих об’єктів та планування на майбутнє. Він наголосив на важливості створення стійкої інфраструктури, здатної витримати сучасні загрози. При цьому, особливий акцент Сирота робить саме на гідроенергетиці.

«Нам потрібно будувати ГАЕС, адже вони можуть бути як “споживачем” надлишкової електроенергії, що дають інші станції, так і віддавати її в мережу за необхідністю», – додав керівник Укргідроенерго.

Канівська гідроакумулююча електростанція – це проєкт будівництва ГАЕС в селі Бучак поблизу Канева у Черкаській області. Початкове будівництво було розпочато в 1984 році, але призупинено в 1991 році. У 2013 році був затверджений оновлений проєкт потужністю 1000 МВт в турбінному режимі і 1040 МВт в насосному режимі.

Проєкт передбачає будівництво чотирьох гідроагрегатів. Очікується, що станція вироблятиме близько 1 млрд кВт*год електроенергії на рік. Вартість проєкту оцінюється в 1,5 млрд доларів США. Будівництво ГАЕС планується фінансувати коштом кредитів міжнародних фінансових організацій.

Прихильники проєкту стверджують, що Канівська ГАЕС дозволить покрити дефіцит маневрових потужностей в енергосистемі України та сприятиме інтеграції з європейською енергосистемою. Однак проєкт викликає критику з боку екологів через можливі негативні наслідки для довкілля, зокрема ризики радіоактивного забруднення та руйнування берегів Дніпра.

Черкаси.info, світлина ілюстративна


0
0