Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 02 квітня
+7
$   41.37
  44.61

Футбол на милицях: ветерани з Черкас готуються до перших змагань

7 лют. 2025 12:42

Спорт
0

25

0
Футбол на милицях: ветерани з Черкас готуються до перших змагань

Їхня жага до життя сильніша за будь-які труднощі.


У Черкасах українські ветерани створили футбольну команду та надихають усіх, хто переживає важкі часи. З чого вони починали, що потрібно для футболу на милицях та як це заняття змінило життя ветеранів — розповіли у сюжеті «Ранок Вдома».

«Вони не відчувають себе неповноцінними, навпаки, абсолютно нормальні, і хочуть грати. У них є запал, вони чекають на змагання. Ми готуємося до них і хочемо виграти», — наголошує тренер команди Богдан Кулинич.

Команду було створено на базі Черкаського муніципального спортивного клубу “Дніпро”. Ідейним натхненником став його директор Юрій Гончаров, а головним тренером — нині діючий гравець і тренер дитячої збірної команди Богдан Кулинич.

«Ми починали не з футболу. На базі муніципального спортивного клубу розробили Центр фізкультурно-спортивної реабілітації. Ми займалися індивідуальними видами спорту, наприклад, легкою атлетикою, стрільбою з лука, настільним тенісом. У цей час організувалася команда Pokrova Lviv AMP Football — це наші друзі, ми їх давно знаємо. Ми наткнулися на їхню ідею і вирішили теж створити команду з футболу на милицях», — розповідає тренер Богдан.

Спочатку команда складалася з 4-5 гравців, серед яких лише один мав досвід гри у футбол, але з часом кількість учасників зросла: нині в команді 15 ветеранів.

Вони почали підготовку до офіційних змагань.

«Тренування у нас відбуваються два рази на тиждень. Хлопці тренуються по годині-півтори. Зараз, коли ми готуємося до змагань, збільшили кількість тренувань. Тому виходить по 3-4 рази на тиждень», — пояснює тренер.

План тренувань розроблявся на основі досвіду Богдана Григоровича та тренерів інших адаптивних команд. Окрім цього, вони розробили власну форму та закупили в Польщі спеціальні милиці.

«Для тренування ми маємо спеціальні милиці. Вони можуть виглядати, як звичайні ліктьові, але ні. Це спеціальні спортивні милиці для футболу. Вони легкі та зносостійкі: витримують велике навантаження», — пояснює Богдан Кулинич.

Тренування для воїнів — це не просто гра, а реабілітація та спосіб триматися разом і не здаватися. І кожен з них пройшов болісний і важкий шлях, але тут на полі вони відчувають підтримку і турботу.

«Мені подобається те, що ми живі, здорові й не говоримо про війну. Обговорюємо житейські питання, питання по футболу. Те, що було в окопі, там і залишилось», — ділиться ветеран Павло Жілін.

25-річний Павло Жілін розпочав службу за контрактом у 2020 році. Протягом року чоловік захищав країну у 81-й десантно-штурмовій бригаді. Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, він доєднався до 72-ї бригади. Зізнається, що найбільшою підтримкою на важкому шляху була кохана дружина Ілона. Вона не відходила від оборонця, коли через півроку служби він отримав важке поранення в Бахмуті.

«Ми тільки спішились, щоб йти позиції. Йти далеко — 10 км. Спішились ми рано через обережність, і прилетів з міномета ворожий 120 мм снаряд, — вибухнув поруч із нами», — розповідає колишній військовий.

Павло втратив праву руку, але не втратив віри в себе і у свої сили. Після реабілітації почав займатися спортом і став голкіпером Черкаської адаптивної команди з футболу.

Не втратив надії й ветеран Богдан Ключка, який виконує обов'язки капітана, а раніше був кулеметником в 110-й бригаді.

«3 січня 2023 року я отримав поранення під час виконання бойового завдання. Нам потрібно було вивести групу АГСників на позиції з боєкомплектом. Ми під'їхали автомобілем до точки вигрузки, і в нас поцілили протитанковим знаряддям, не можу точно сказати, яким саме. Але з першого пострілу потрапили», — розповідає чоловік.

Богдан втратив ногу і після реабілітації за порадою друга долучився до футбольної команди, адже з дитинства полюбляв цей вид спорту.

«Для себе я побачив у цьому можливість не сидіти вдома, а проявляти фізичну активність, підтримувати себе у хорошій фізичній формі, спілкуватися з хлопцями, ділитися досвідом і взагалі — колектив просто супер», — зізнається колишній військовий Богдан.

Ветерани Черкас не лише відновлюють свої фізичні можливості, але й демонструють незламність духу, готуючись до майбутніх матчів, та надихаючи чи інших на шляху до перемоги.



Черкаси.info, фото та відео телеканалу