22 черв. 2026 09:45

Рятувальницю Олександру Щебілову, яка отримала тяжкі поранення та втратила руку внаслідок повторного російського ракетного удару по Харкову в ніч на 15 червня, транспортували до Львова у центр «Superhumans». Надзвичайниця – випускниця черкаського інституту пожежної безпеки.
Про це повідомили в ДСНС України.
«ДСНС завжди підтримує своїх. Від перших хвилин після поранення служба забезпечує повний супровід своєї колеги та допомагає на кожному етапі лікування, реабілітації та повернення до повноцінного життя. Рятувальники, які отримують поранення під час виконання службових обов’язків, мають необхідне медичне та фінансове забезпечення, передбачені державою виплати й підтримку служби. Адже ті, хто щодня ризикує власним життям заради порятунку інших, не залишаються наодинці зі своєю бідою», - йдеться у повідомленні.
21-річна Олександра - одна з 6 поранених харківських ДСНСівців, які потрапили під повторний ракетний удар у ніч на 15 червня 2026. Тієї ночі загинуло 5 людей.
Росіяни завдали повторного удару по цивільному підприємству у Харкові. Тоді на місці працювали рятувальники ДСНС, зокрема Олександра Щебілова.
«Швидко встала. Дивлюсь – нема руки, вибігаю на дорогу і зупиняю чоловіка з «Тесли». Наче апокаліпсис виходить, все таке жовте, в диму. Махаю водієві і кажу: «Везіть в лікарню», – пригадує Олександра Щебілова. – Напевно, відсотків 10 було, що ми виживемо. Якби не побігла, то не п’ять загиблих було б, а вісім», - розповіла дівчина журналістці СТБ Марії Малєвській.
Після реабілітації Олександра Щебілова планує вступати на магістратуру. Іспити складатиме або онлайн, або в Черкасах.


Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Черкаси.info у телеграм t.me/cherkasy_info_nmnm